• 03537258121 / 03535264850-60
  • info@kbeco.ir
img

شروط اعطای تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی در سال 1401/ بانکهای بدهکار امسال هیچ تسهیلاتی دریافت نمی کنند.

  • شنبه 11 تیر 1401

سرپرست بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی، از انتشار فراخوان سپرده‌گذاری ریالی و عاملیت ارزی بانک‌های عامل، شامل تعیین سقف اعتباری هر بانک و شروط کلی همکاری بانک‌های عامل با صندوق توسعه ملی به منظور اعطای تسهیلات ارزی و ریالی به متقاضیان سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولیدی در سال 1401 خبر داد و گفت: بانکهای بدهکار امسال هیچ تسهیلاتی دریافت نخواهند کرد.

img

لزوم ورود صندوق توسعه ملی به سرمایه گذاری در شرکت‌های بزرگ دانش بنیان/ آینده متعلق به شرکت‌های دانش بنیان است

  • شنبه 10 اردیبهشت 1401

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، آینده را متعلق به شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: صندوق توسعه ملی نیز باید از روشهای سنتی گذشته خود فاصله گرفته و با توجه به سهام ارزشمند بسیاری از شرکت های دانش بنیان در این بخش نیز اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

img

حمایت صندوق توسعه ملی از ایجاد پروژه های مولد در کشور

  • شنبه 14 اسفند 1400

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت: به منظور حمایت از پروژه‌های مولد و مگا پروژه‌ها، سیستم بانکی هم باید در تخصیص تسهیلات به متقاضیان به صورت ترکیبی با صندوق مساعدت کنند.

img

پرداخت 509/4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنيان/ رشد 127 درصدی

  • شنبه 30 بهمن 1400

طی ده ماهه سال جاری به 1176 شرکت دانش بنيان معادل 509/4 هزار ميليارد ريال تسهیلات پرداخت شد که نسبت به ده ماهه سال 1399، معادل 126/9 درصد افزايش داشته است.

img

بهینه‌سازی جریان‌های مالی از مسیر تأمین مالی زنجیره تأمین

  • شنبه 23 بهمن 1400

تأمین مالی زنجیره‌ای، مجموعه‌ای از شیوه‌ها و عملیات تأمین مالی همچون تنزیل اسناد دریافتنی، خرید دین، عاملیت، عاملیت معکوس، پرداخت تسهیلات و اوراق بهادارسازی اسناد دریافتنی است که در چارچوب روش‌های زنجیره‌ای منجر به بهینه‌سازی جریان‌های مالی و بهبود مدیریت سرمایه‌ در گردش بنگاه‌های تولیدی می‌شود.

img

شروع طوفانی صندوق توسعه ملی برای تجاری سازی و صادراتی کردن شرکت های دانش پایه

  • شنبه 18 دی 1400

مهدی غضنفری پس از بازدید از مجموعه فعالیت‌های نخبگان و خبرگان در خانه نوآوری و فناوری ایران (ihit) و در آیین امضای تفاهم نامه مشترک فی مابین صندق توسعه ملی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن ابراز خوشحالی فراوان از اقدامات انجام شده گفت: خوشبختانه با ریاست جناب آقای ستاری در این معاونت، هم اکنون دوره‌ی جدیدی در این بخش شکل گرفته و امروز شاهد تجاری سازی طرحهای پژوهشی ارزنده‌ای هستیم.

img

آخرین وضعیت تورم در ۳۱ استان در آذر ۱۴۰۰

  • شنبه 11 دی 1400

مرکز آمار ایران اعلام کرد: بیش‌ترین نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه امسال با ۴۵.۶ درصد مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمترین تورم با ۲۸ درصد مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

img

ایران در جایگاه برتر پتروشیمی خاورمیانه با درآمد ۵۰ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۷

  • شنبه 4 دی 1400

درحالی که وزیر نفت ایران اعلام کرده کشورش تا ۲۰۲۷ جایگاه برتر خاورمیانه را در زمینه پتروشیمی به دست می‌آورد پیش بینی می شود با اجرای ۴۷ پروژه درآمد ایران از این صنعت تا سال ۲۰۲۷ به ۵۰ میلیارد دلار برسد.

img

توافق بانک مرکزی و وزارت صمت برای هماهنگی سیاست‌های ارزی

  • شنبه 27 آذر 1400

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از تشکیل کارگروه مشترک بانک مرکزی و وزارت صمت در عالی‌ترین سطح و با هدف هماهنگی حداکثری سیاست‌ها و تدابیر ارزی و تجاری کشور خبر داد.